Za nami piłkarskie święto dla dzieci przy Karłowicza 20231 i 3 września na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28 odbył się turniej piłkarski Zakończenie wakacji 2023, który był zarazem turniejem eliminacyjnym do Ogólnopolskiego turnieju o puchar Floriana Krygiera 2023.

Podczas dwudniowego eventu okazję do prezentacji futbolowych umiejętności miało 40 drużyn z północno-zachodniej Polski. Oznacza to, że w jednym miejscu spotkało się przeszło 480 zawodników!

Było o co rywalizować, ponieważ dwie najlepsze drużyny z roczników 2013 i 2015 zagwarantowały sobie udział w finale turnieju, na którym będziemy gościć zespoły reprezentujące największe szkółki i akademie naszego kraju. Dzięki wsparciu finansowym i organizacyjnym instytucji oraz partnerów, udział w wydarzeniu był bezpłatny. Organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę oraz medale z dyplomami dla każdego zawodnika.

Propagowanie sportu wpisuje się w fundament głównych założeń serii turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools. Piłka nożna nierozerwalnie kojarzy się z promocją postaw fair play, rywalizacją opartą na sportowym szacunku, ale także przyczynia się do wzajemnej integracji. Młodzi ludzie otrzymują szansę na kształtowanie osobowości przy wydatnym udziale ulubionych dyscyplin sportowych. To też zarazem ważna wartość szkoleniowa i okazja do przetestowania dotychczasowej pracy w warunkach turniejowych.

W roczniku 2013 najlepsza była Akademia Football Arena Szczecin, a tuż za nią Osadnik Myślibórz i to te ekipy zobaczymy w finałowej odsłonie turnieju. W rywalizacji roczników 2015 triumfowała Warta Gorzów, a kolejna lokata przypadła Akademii Football Arena Szczecin. Gratulujemy i widzimy się 23 i 24 września! Turniejowy sukces jest niewątpliwie zwiastunem kontynuacji pięknej sportowej przygody w naszych rozgrywkach, ale nie mamy wątpliwości, że ostatecznie nie to było priorytetowe. O wiele cenniejsza jest autentyczna radość z gry w piłkę i szerokie uśmiechy dzieci, które w ciągu tych dwóch dni miały swoje wielkie święto.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia   https://www.facebook.com/PogonSzczecinFS/videos/1256057118437401

Galerie zdjęć:

Projekt realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają: firmy OUTLET PARK Szczecin, Wilhelmsen Global Business Services, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Selgros, Doktor Spondylus (Sportpak.pl), Kibice Razem oraz Pogoń Szczecin S.A. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.

Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom za wsparcie!

Chcesz wiedzieć więcej o szkółce? Marzysz o tym, aby Twoje dziecko realizowało pasję do piłki nożnej i spełniło marzenie o grze w granatowo-bordowych barwach? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogło się to ziścić! Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl. Do zobaczenia przy okazji kolejnego piłkarskiego święta!