Za nami piłkarskie święto dla dzieci przy Karłowicza26 i 28 sierpnia na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28 odbył się turniej piłkarski Zakończenie wakacji 2022, który był zarazem turniejem eliminacyjnym do Ogólnopolskiego turnieju o puchar Floriana Krygiera 2022.

Podczas dwudniowego eventu okazję do prezentacji futbolowych umiejętności miało 40 drużyn z północno-zachodniej Polski. Oznacza to, że w jednym miejscu spotkało się przeszło 400 zawodników! Było o co rywalizować, ponieważ dwie najlepsze drużyny z roczników 2012 i 2014 zagwarantowały sobie udział w ogólnopolskim turnieju, na którym będziemy gościć zespoły reprezentujące największe szkółki i akademie naszego kraju. Przed nami starcia piłkarskie pomiędzy takimi ekipami, jak m.in. Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze. 

Ależ szykują się nam emocje!

Dzięki wsparciu finansowym i organizacyjnym instytucji oraz partnerów, udział w wydarzeniu był bezpłatny. Organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę oraz medale z dyplomami dla każdego zawodnika. Co więcej, partner medyczny turnieju, Doktor Spondylus, przeprowadził na miejscu ponad 400 bezpłatnych badań przesiewowych narządów ruchu, w których wzięli udział młodzi adepci piłki nożnej. Dziękujemy za tę możliwość!

Propagowanie sportu wpisuje się w fundament głównych założeń serii turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools. Piłka nożna nierozerwalnie kojarzy się z promocją postaw fair play, rywalizacją opartą na sportowym szacunku, ale także przyczynia się do wzajemnej integracji. Młodzi ludzie otrzymują szansę na kształtowanie osobowości przy wydatnym udziale ulubionych dyscyplin sportowych. To też zarazem ważna wartość szkoleniowa i okazja do przetestowania dotychczasowej pracy w warunkach turniejowych.

W roczniku 2012 najlepsza była Warta Górzów, a tuż za nią Osadnik Myślibórz i to te ekipy zobaczymy w finałowej odsłonie turnieju. W rywalizacji roczników 2014 triumfowała APMM Zielona Góra, a kolejna lokata przypadła AP Szczecinek. Gratulujemy i widzimy się 17 września! Turniejowy sukces jest niewątpliwie zwiastunem kontynuacji pięknej sportowej przygody w naszych rozgrywkach, ale nie mamy wątpliwości, że ostatecznie nie to było priorytetowe. O wiele cenniejsza jest autentyczna radość z gry w piłkę i szerokie uśmiechy dzieci, które w ciągu tych dwóch dni miały swoje wielkie święto.

Relacje zdjęciowe z turnieju są dostępne tutaj: 
https://pogonszczecin.pl/galeria/20220826192601 
https://pogonszczecin.pl/galeria/20220829115014

Film z wydarzenia:
https://fb.watch/fpuJw-YqBf/ 

Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają: firmy Wilhelmsen Global Business Services, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Selgros, Doktor Spondylus, Kibice Razem oraz Pogoń Szczecin S.A.
Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom za wsparcie!


Chcesz wiedzieć więcej o szkółce? Marzysz o tym, aby Twoje dziecko realizowało pasję do piłki nożnej i spełniło marzenie o grze w granatowo-bordowych barwach? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogło się to ziścić! Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl. Do zobaczenia przy okazji kolejnego piłkarskiego święta!