Turniej Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2021

Już 12 i 13 czerwca na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza rywalizować będą dziecięce drużyny z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Podczas dwudniowego turnieju piłkarskiego zaprezentuje się 400 dzieci szkół podstawowych w wieku 7 – 13 lat. Dla uatrakcyjnienia formuły, drużyny przybiorą barwy państw uczestniczących w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Impreza sportowa będzie jedną z dwóch eliminacji, w trakcie której zwycięzcy turnieju zagwarantują sobie udział w Ogólnopolskim Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera (wrzesień 2021).
Realizacja tego typu wydarzeń ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie dostępności do zorganizowanej, rówieśniczej rywalizacji sportowej, identyfikowanie i wspieranie rozwoju talentów sportowych oraz krzewienie idei fair play.
Turniej jest współfinansowany ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają:  Województwo Zachodniopomorskie, Doktor Spondylus, Pallada Ubezpieczenia, Decathlon, Drobimex, Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy i Pogoń Szczecin S.A.

PSFS