PSFS Cup, czyli weekend pełen piłkarskich emocjiPogoń Szczecin Football Schools Cup 2024 już za nami. Podczas dwudniowej imprezy sportowej, zorganizowanej na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28, bawiło się z nami przeszło 500 dzieci z terenu całego województwa zachodniopomorskiego.

Impreza była jedną z dwóch kwalifikacji, w trakcie której najlepsze ekipy turniejów zagwarantują sobie udział w Ogólnopolskim turnieju o puchar Floriana Krygiera 2024. Podczas turnieju najważniejsza była jednak zabawa i radość wszystkich uczestników eventu. Wynik sportowy zszedł w ten weekend na dalszy plan. Dzieci przede wszystkim miały za zadanie sprawdzić swoje możliwości przy okazji turnieju, zdobyć motywację do dalszego treningu i przeżyć kolejną piłkarską przygodę.

„Udział w tego typu turniejach to bardzo ważny element procesu szkoleniowego oraz cenne doświadczenie dla młodych adeptów piłki nożnej. Widać pasję i ogrom pracy jaką zawodnicy i trenerzy wkładają w każdy trening. Serdecznie gratuluję zawodnikom, a rodzicom składam szczególne podziękowania za zaangażowanie i świetny doping. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym” – podsumował trener Krzysztof Reimer.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia https://www.facebook.com/watch/?v=761043252906663 

Galeria zdjęć nr 1 https://pogonszczecin.pl/galeria/20240520091459/turniej-pogon-szczecin-fs-cup-2024-na-zdjeciach

Galeria zdjęć nr 2 https://pogonszczecin.pl/galeria/20240522072514/psfs-cup-na-zdjeciach-cz2

Piłka nożna uczy postaw fair play, zdrowej rywalizacji i poszanowania przeciwnika, przyczynia się do wzajemnej integracji, promowania aktywnego trybu życia, a także wyzwala potężne pokłady determinacji. To aspekty, które niewątpliwie będą miały przełożenie w dorosłym życiu. Dlatego też tak istotne jest, aby młodzi ludzie mieli szansę kształtować osobowości przy udziale ulubionych dyscyplin sportowych. Pogoń Szczecin Football Schools wychodzi temu wyzwaniu naprzeciw.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Szczecin udział w wydarzeniu był bezpłatny. Organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę, a także puchary, medale z dyplomami dla każdego zawodnika. Turniej dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Szczecin, a partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie. Organizację turnieju wspiera Pogoń Szczecin, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia oraz Kibice Razem. Dodatkowo, partner medyczny Doktor Spondylus (Sportpak.pl) zapewni opiekę ratownictwa medycznego. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i cieszymy się, że możemy na Was liczyć!

Chcesz wiedzieć więcej o szkółce? Marzysz o tym, aby Twoje dziecko realizowało pasję do piłki nożnej i spełniło marzenie o grze w granatowo-bordowych barwach? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogło się to ziścić! Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl.