Podsumowanie halowego Turnieju PSFS Cup 2020

Styczeń był dla Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools miesiącem obfitującym w turnieje piłkarskie dla małych i dużych. Ostatni weekend miesiąca halę sportową w Widuchowej przejęli młodzi piłkarze roczników 2008 i 2009, którzy wzięli udział w Turnieju PSFS Cup 2020 pod Honorowym Patronatem Starosty Gryfińskiego. Rywalizacja klubów młodzieżowych z całego województwa w ostatnią sobotę i niedzielę miesiąca zapewniła fantastyczne emocje i popis umiejętności piłkarskich na bardzo wysokim poziomie! Turniejowe rozgrywki rozpoczęły się od oficjalnego zaprezentowania drużyn, następnie, zgodnie z harmonogramem, rozegrano 10-minutowe spotkania w kombinacji każdy z każdym. Po rozegranych meczach odbyło się wręczenie odznaczeń i nagród dla wszystkich uczestników. Wspaniałą atmosferę podczas imprezy zapewnili rodzice i kibice zawodników, którzy głośno i entuzjastycznie dopingowali drużyny. W sobotnim Turnieju PSFS Cup dla rocznika 2009 wzięli udział:
  1. PSFS Przecław I
  2. Wicher Przelewice
  3. Football Academy I
  4. PSFS Przecław II
  5. PSFS Błękitni Dobiegniew
  6. Football Academy II
  7. Morzycko Moryń
W ogólnej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się Football Academy II, która łącznie zdobyła 16 punktów i zakończyła rywalizację z 28 zdobytymi bramkami. Drugim  zespołem Turnieju została Football Academy II (14 punktów, 17 bramek zdobytych), a trzecim PSFS Błękitni Dobiegniew (10 punktów, 10 bramek zdobytych). Królem strzelców został Marcel Stasiowski, zdobywając 12 trafień do bramki przeciwnika. Nagroda indywidualna dla najlepszego bramkarza powędrowała do Jakuba Cieślaka, natomiast tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Stanisław Bawula. W niedzielnym Turnieju PSFS Cup dla rocznika 2008 wzięli udział:
  1. Salos Szczecin
  2. Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin
  3. PSFS Przecław I
  4. PSFS Przecław II
  5. ISF Pogoń Barlinek
  6. PSFS Szczecin
  7. Błękitni Stargard I
  8. Błękitni Stargard II
Puchar dla najlepszego zespołu Turnieju otrzymała drużyna Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin, która w klasyfikacji ogólnej zdobyła 21 punktów, strzelając gole przeciwnikom 30 razy. Drugie miejsce zajęła drużyna ISF Pogoń Barlinek (16 punktów, 12 zdobytych bramek). Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna PSFS Przecław I (15 punktów, 21 zdobytych bramek). Królem strzelców rocznika 2008 został Krzysztof Chimkowski, który umieścił piłkę w siatce przeciwników 11 razy. Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Wasylów, a tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Tymoteusz Małek. Ogromne podziękowania za wsparcie w organizacji wydarzenia należą się także władzom Gminy Widuchowa oraz Starostwa Gryfińskiego, dzięki którym młodzi piłkarze mogli zostać uhonorowani medalami oraz pucharami turnieju, a także firmie Decathlon Szczecin - sponsorowi nagród specjalnych dla dzieci. Wszystkim drużynom oraz trenerom ponownie składamy serdeczne podziękowania za udział w rywalizacji. Do zobaczenia na wiosnę, przy okazji kolejnych turniejów PSFS Cup! Sponsorzy turnieju: Decathlon Szczecin http://www.decathlon.pl Starostwo Powiatowe w Gryfinie http://bip.gryfino.powiat.pl/ Gmina Widuchowa http://bip.widuchowa.pl/ \\