Kalendarium wydarzeń sportowych Pogoń Szczecin FS

Wielkimi krokami zbliżają się miesiące, w których szkółka będzie organizatorem imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Tylko w czerwcu odbędą się cztery wydarzenia dla przeszło 1200 zawodników. Szkółka przygotowuje kolejne edycje turniejów o puchar Floriana Krygiera oraz Tata i ja, które w zeszłym roku zakończyły dużym sukcesem zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej. Do kalendarza powrócił na stałe turniej Szczecin Cup im. Włodzimierza Obsta, a przed nami również Dzień dziecka na sportowo organizowany na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Realizacja tego typu wydarzeń ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie dostępności do zorganizowanej, rówieśniczej rywalizacji sportowej, identyfikowanie i wspieranie rozwoju talentów sportowych oraz krzewienie idei fair play.

Dzień dziecka na sportowo – festyn rodzinny
28 maja 2023
Podczas festynu rodzinnego na placu Jasnych Błoni zorganizowane zostaną zajęcia sportowe (m.in. z elementami piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej), zabawy ruchowe, konkursy oraz niespodzianki dla dzieci. Dzieci otrzymają pakiet startowy - kartę zadań oraz okolicznościową, sportową koszulkę. Podczas spotkania prowadzone będą treningi pokazowe, mecz koszykówki oraz pokaz sztuczek piłkarskich. Częścią wydarzenia będzie strefa zdrowia, eko oraz kibiców. Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie.

Szczecin Cup im. Włodzimierza Obsta 2023
3 – 4 czerwca 2023
Do udziału w turnieju zostaną zaproszone drużyny z rocznika 2009 z Polski oraz drużyny z Europy. Trener Obst był zawodnikiem Pogoni od poziomu trampkarza, a od 1972 roku rozpoczął w klubie pracę szkoleniową z zespołami trampkarzy młodszych i starszych. Od tamtego czasu niemal nieprzerwanie szkolił młodych adeptów piłki nożnej w Szczecinie. Był najdłużej pracującym trenerem w Pogoni i można stawiać go za wzór w kwestii przywiązania do miasta i szczecińskiej piłki. Turniej zostanie poprzedzony eliminacjami dla szczecińskich drużyn.

Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2023
17 – 18 czerwca 2023
Na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza rywalizować będą dziecięce drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Podczas dwudniowego turnieju piłkarskiego zaprezentuje się 480 dzieci szkół podstawowych w wieku 5 – 14 lat. Dla uatrakcyjnienia formuły, drużyny przybiorą barwy państw, a impreza sportowa będzie jedną z dwóch eliminacji, w trakcie której wybrane drużyny zagwarantują sobie udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera (wrzesień 2023).

Turniej rodzinny „Tata i ja”
24 czerwca 2023
Formuła turnieju jest przygotowana w ten sposób, by pasja do sportu łączyła rodziców i dzieci, którzy grają w jednym zespole. Dodatkową atrakcją turnieju będzie przypisanie drużyn do reprezentacji poszczególnych krajów, dzięki czemu na boiskach zagości atmosfera godna finałów Mistrzostw Świata.

Turniej Zakończenie wakacji 2023
wrzesień 2023
Kolejne piłkarskie święto dla dzieci i młodzieży o zasięgu ogólnopolskim. Tym razem, z okazji zakończenia wakacji, zaproszonych zostanie 40 drużyn do udziału w zmaganiach, które odbędą się na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy Stadionie Miejskim ul. Karłowicza 28 w Szczecinie. W dwudniowych rozgrywkach weźmie udział przeszło 480 zawodników z roczników 2015 i 2013, którzy grać będą o kwalifikacje do wielkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera.

Finał Ogólnopolski turniej o puchar Floriana Krygiera 2023
wrzesień 2023
W wydarzeniu weźmie udział przeszło 280 dzieci, a turniej będzie miał rangę turnieju ogólnopolskiego, do którego zostaną zaproszone między innymi największe akademie piłkarskie w Polsce - Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk. To ostatni etap z serii rozgrywek eliminacyjnych (Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2023 oraz Zakończenie wakacji 2023).

Przed nami dużo sportowych emocji i znakomita zabawa - już nie możemy się doczekać.