Dzień Dziecka na Sportowo za nami!W minioną niedzielę szczecińskie Jasne Błonia po raz kolejny zgromadziły setki dzieci, z którymi wspólnie obchodziliśmy ich święto w ramach festynu rodzinnego “Dzień Dziecka na Sportowo”. Nie zabrakło konkurencji sportowych, dobrej zabawy, a przede wszystkim, uśmiechów najmłodszych! 

Na każdego uczestnika czekał pakiet startowy – okolicznościowa, sportowa koszulka oraz karta zadań, którą należało wypełnić pieczątkami, zdobywając je poprzez ukończenie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stacjach. Wyzwania, zarówno te sportowe, jak i edukacyjne, cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Dodatkową motywacją do pokonywania kolejnych zadań był upominek, który czekał na wszystkich, którzy ukończyli wszystkie konkurencje. Całe wydarzenie poprzedziła wspólna rozgrzewka. 

Galeria zdjęć 

Poza konkurencjami, na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, m.in.: strefa rowerowa, czy mini boiska. W tym roku połączyliśmy granatowo-bordowe siły, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w takich dyscyplinach, jak piłka nożna, piłka ręczna i koszykówka. Poza organizatorem, Pogoń Szczecin Football Schools, w event zaangażowała się Pogoń Basket Szczecin oraz Pogoń Szczecin Handball. Wszechstronny rozwój fizyczny jest niezmiernie istotny, dlatego cieszymy się, że w tym roku na dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw i konkurencji z różnych dyscyplin sportowych. 

Widok cały rodzin, które wspólnie, w aktywny sposób spędzają Dzień Dziecka, zawsze wywołuje uśmiech na ustach. Sportowa atmosfera udzieliła się tego dnia nie tylko najmłodszym, ale również tym starszym dzieciom. Z punktu widzenia organizacyjnego, cieszy nas to, że cały czas się rozwijamy, co widać było po ilości stoisk i atrakcji dla dzieci. Dopisała również frekwencja, kolejny raz pokazaliśmy, że Pogoń Szczecin to jedna, wielka rodzina - podsumował wydarzenie jeden z organizatorów, Jarosław Grzegorowski. 

Materiał wideo 

Wartością takich wydarzeń jest przede wszystkim budowanie świadomości wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu o korzyściach, jakie płyną z podejmowania aktywności fizycznej. Po raz kolejny utworzyliśmy strefę zdrowia, w której podkreślane były pozytywne aspekty prowadzenia zdrowego trybu życia. Dodatkowo, w punkcie informacyjnym, zarówno dzieci, jak i starsi uczestnicy Dnia Dziecka na Sportowo mogli bliżej poznać walory krajoznawcze Pomorza Zachodniego 

Podczas eventu wspieraliśmy Adasia Orlika, młodego wojownika, który mierzy się z chorobą DMD. Najbliżsi Adasia zorganizowali specjalne stoisko, a wolontariusze zbierali do puszek środki, które są niezbędne do podjęcia dalszego leczenia. Wspierać Adasia można przez cały czas na: https://www.siepomaga.pl/adam-orlik

Po raz kolejny partnerem wydarzenia było Pomorze Zachodnie. To ważne, by sport niósł za sobą również walory edukacyjne, budujące tożsamość i przywiązanie do regionu. Dzień Dziecka na Sportowo wspierała również Gmina Miasto Szczecin, Stowarzyszenie Kibice Razem, Doktor Spondylus, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Decathlon. Dziękujemy za to, że wspólnie możemy realizować projekty, które przyczyniają się do rozwoju aktywności fizycznej wśród najmłodszych.