Brązowy certyfikat PZPN w Pogoń Szczecin Football SchoolsFundacja Pogoń Szczecin Football Schools od dłuższego czasu może pochwalić się obecnością w elitarnym gronie szkółek odznaczonych Certyfikatem, nadanym przez PZPN. W 2019 roku do programu certyfikacji PZPN przystąpiło 35 podmiotów z województwa zachodniopomorskiego, zaś po dwóch latach pozostało jedynie dziewięć akademii.

Warto dodać, że Pogoń Szczecin Football Schools nie tylko utrzymuje status brązowej gwiazdki, ale rozwija swoją działalność, dodając kolejne drużyny do Programu Certyfikacji. Obecnie programem objętych jest już 21 zespołów trenujących z Gryfem na piersi, co jest najlepszym wynikiem w naszym regionie oraz jednym z najlepszych w skali kraju.

Czym jest Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN?

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Program certyfikacji stawia mnóstwo wymagań, których celem jest polepszenie jakości szkolenia. Kluby, będące w Programie, mają nie tylko obowiązek wprowadzenia konkretnych standardów szkolenia, ale również konkretnych rozwiązań związanych z funkcjonowaniem oraz organizacją.

Co oznacza brązowa gwiazdka?

Beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego PZPN. Praca trenerów jest na bieżąco weryfikowana przez trenerów monitorujących z ramienia PZPN.

Ze szczegółami Programu Certyfikacji i zawarte z nim wymagania można zapoznać się na stronie https://www2.laczynaspilka.pl/certyfikacja

Pogoń Szczecin Football Schools zaprasza na treningi wszystkie dzieci i młodzież, które chcą rozpocząć czy też kontynuować piłkarską przygodę. Dla każdego nowego zawodnika proponujemy dwa treningi próbne bez opłat. Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl oraz pod numerem telefonu +48 607 709 299